Mezarlık Bakım ve Temizlik

KKTC temizlik firmaları arasındaki tek kalite!Mezarlık Bakım ve Temizlik


Mezar Bakım Hizmetimiz, Peyzaj mimarımızın bakımı yapılacak olan mezarınızı ziyaret etmesi ve yapılacak işlerin tek tek tespit edilmesi ile başlar, mimarımızın mezar bakım personelimizi yönlendirmesiyle mezarın üzerinde ve çevresinde bulunan atıkların temizlenmesi, mezar mermerlerinin ve taşının uygun kimyasallar kullanılarak ilk günkü haline getirilmesi ve okunmaz hale gelmiş olan mezar taşı yazılarının üstündeki renkle boyanarak okunur hale getirilmesi ile devam eder. Periyodik olarak yapılacak olan bu hizmet en az bir yıl verilir.

 

Aile büyüklerinin defnedildiği mezarlıklar, her birey için anlamlı ve özeldir. Anne veya babasını kaybeden, mezarını kendisine bırakılmış emanet gibi gören bireylerin mezarlık temizlik ve bakımına özen gösterdiği bilinmektedir. Fakat düzenli olarak mezarlık ziyareti yapmak, çöp ve otları temizlemek, renkli ve kokulu bitkiler ile mezarlıkları donatmak imkânsızıdır. Mezarlık bekçilerinin görevi, mezarlıklara giriş çıkışı kontrol altında tutmak ve mezar taşlarını korumaktır. Düzenli mezarlık temizliği hizmeti veren firmalarda çalışan deneyimli personel ise kalemle çizilmiş kadar temiz ve bitki çeşitleri ile bezenmiş mezarlıklar oluşturur. Mezarlıkların haftalık, aylık ve yıllık bakımı titizlikle yapılır.

Aile büyüklerinin mezarı kaybolmasın diye oldukça maliyetli ve gösterişli mezar taşları kullanılır. Alçı veya mermerden yapılan bu taşların zamanla aşınması, kirlenmesi veya yıkılması mümkündür. Düzenli olarak temizlenen ve ot çöpten arındırılan mezar taşlarının çok daha uzun yıllar dayandığı bilinmektedir. Yalnızca basınçlı su kullanılarak yapılan mezarlık temizliği esnasında, kullanılan deterjan çeşitleri çevrede yer alan bitkilere zarar vermez. Avrupa standartlarında düzenli, temiz ve bakımlı mezarlıklar için, düzenli olarak Kıbrıs mezarlık bakım ve temizliği yapan firmalar ile anlaşmak gerekir.

Yeşil bitki çeşitleri kullanılarak hazırlanan mezarlar, sevdiklerinizi unutmadığınızı gösterecek, ziyaretten gönlünüz rahat ayrılmanızı sağlayacaktır. Aile fertlerinin bulunduğu mezarlığa sık uğrayamayan, çalıma hayatı oldukça aktif olan veya şehir dışında bulunan bireyler için avantaj sağlayan mezarlık bakımı hizmeti, internet üzerinden uzaktaki bireyler için hazırlanan sayfalar yardımı ile kolayca takip edilebilir. Düzenli aralıklar ile çekilerek internet ortamına yüklenen fotoğraflar, alınan ücret karşılığında verilen hizmeti düzenli olarak takip etme şansı yaratır.

Mezarlık bakım ve temizliği yapan firmaların verdiği hizmetler, şu şekilde sıralanabilir;

  • Aşınmış veya hasar görmüş mezar taşlarının tamir edilmesi ya da değiştirilmesi
  • Doğa şartları veya toz nedeni ile kirlenen mezar taşlarının basınçlı su kullanılarak temizlenmesi
  • Mezarlık içinde ve mezar taşı üzerindeki rüzgârın taşıdığı atık ve çöplerin temizlenmesi
  • Mevsimlik bitki çeşitlerinin dikilmesi, mevcut bitkilerin budanması, gübrelenmesi, sulanması veya yenilenmesi gibi periyodik hizmetler oldukça titiz şekilde verilmektedir.Rezervasyon ve detaylı bilgi için lütfen +392 444 47 45 nolu hattımızdan bize ulaşınız.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cumartesi
Pazar : Özel işler

Hizmetlerimiz


© 2016 KKTC Temizlik Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır

Lefkoşa Temizlik Şirketleri , Girne Temizlik Şirketleri